LOKALIZACJA

Poprzedni Następny
Lokalizacja

VICTOR BERG RESORT


Ośrodek rozrywkowo-rekreacyjny

Przepiękny ośrodek rozrywkowo-rekreacyjny położony w Stroniach Śląskich Wsi, w powiecie kłodzkim, stanowiącej z kolei wiejską część miasta Stronie Śląskie i położonej w dolinie potoku Sienna Woda.

Ośrodek ściąga turystów nie tylko dzięki malowniczemu położeniu, wśród gór, lasów i górskich potoków, ale także dzięki statusowi bazy wypadowej do okolicznych atrakcji, takich jak wspaniałe pomniki przyrody, zabytki architektury, miejsca ważne historycznie czy pobliskie uzdrowiska. Położony w samym sercu dzikiej przyrody przynosi ukojenie i relaks, pozwala naładować akumulatory a także zachwyca pięknem i unoszącą się ciszą. Podziwiając malowniczą panoramę Czarnej Góry, łatwo zapomnieć o zgiełku i szumie wielkomiejskim, otaczających nas na codzień.

Jest to ośrodek nowoczesny, oferujący gościom doskonale zaprojektowane, słoneczne pokoje z balkonami oraz tarasami a także apartamenty, Cafe Bar, w którym znaleźć można, oprócz alkoholi i herbat z całego świata, włoską kawę, salę konferencyjną, taras widokowy oraz panel grillowy.

Dobra lokalizacja Victor Beg Resort pozwala gościom na zwiedzenie malowniczych okolic i skorzystanie z wielu atrakcji turystyczno-rekreacyjnych. Stąd blisko do:

  • Lądka Zdrój – gdzie warto zobaczyć między innymi takie zabytki jak park Moniuszki z XIX w., kaplicę św. Jerzego z dzwonnicą, ratusz neorenesansowy, pijalnię wód mineralnych, muszlę koncertowa z 1905 r. czy wieżę zegarową z XIX w.
  • Uzdrowiska Lądek Zdrój – najpiękniejszym sanatorium, będącym istnym dziełem sztuki jest zakład przyrodoleczniczy „Wojciech” wybudowany w 1678 r. a w XIX w. przebudowany na wzór łaźni tureckiej, z neobarokowymi zdobieniami, marmurowymi misami z ujęciami wód leczniczych, okrągłym basenem z wodą ze źródła termalnego oraz marmurowymi XIX-wiecznymi wannami do kąpieli perełkowych.
  • Twierdzy Kłodzko - dobrze zachowana, potężna twierdza w Kłodzku, będąca systemem obronnym z okresu XVII i XVIII wieku.
  • Jaskini Niedźwiedziej - najdłuższa jaskinia w Sudetach, położona w Masywie Śnieżnika, w dolinie Kleśnicy, odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru w 1966 r.
  • Złotego Stoku – warto tu zobaczyć obok licznych zabytków uruchomione w dawnej kopalni złota i arsenu Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota, gdzie można podziwiać w sztolni Gertruda stare mapy, narzędzia górnicze, kolekcję tablic ostrzegawczych z PRL-u, natomiast w sztolni Czarnej 10-metrowy podziemny wodospad a także skorzystać z takich atrakcji jak przejażdżka kolejką kopalnianą czy płukanie złota.
  • Rezerwatu przyrody Wodospad Wilczki - leśny rezerwat przyrody położony na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 570 m n.p.m..
  • Czarnej Góry - szczyt 1205 m n.p.m. w ramieniu Żmijowca w Masywie Śnieżnika,
  • Śnieżnika – szczyt 1425 m n.p.m., zwany też Śnieżnikiem Kłodzkim, najwyższy, graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika.