FILOZOFIA

Poprzedni Następny
Filozofia

FILOZOFIA OBOZÓW


Podczas obozu będziemy się skupiać na poznaniu tajników i zasad filozofii harmonii ciała i ducha. Dieta, aktywność fizyczna i prawidłowe nawyki w życiu codziennym są źródłem zdrowia, a to z kolei jest niesamowitym źródłem szczęścia, równowagi wewnętrznej i pokładów energii do realizowania marzeń i zamierzonych celów.

Wartości tych nie buduje się wielkimi krokami i spektakularnymi czynami. Jest to praca dzień po dniu, nauka aktywności fizycznej, radość płynąca z uprawianych sportów, zbilansowana i smaczna dieta, umiejętność cieszenia się obecnością innych, małymi sukcesami, drobiazgami.

W zabieganym świecie nasze życie sprowadza się często jedynie do pracy i licznych obowiązków, a w codziennym rozgardiaszu i chaosie łatwo zapomnieć o tym, co najważniejsze: o zdrowiu i szczęściu.

Wartości tych nie buduje się wielkimi krokami i spektakularnymi czynami. Jest to praca dzień po dniu, nauka aktywności fizycznej, radość płynąca z uprawianych sportów, zbilansowana i smaczna dieta, umiejętność cieszenia się obecnością innych, małymi sukcesami, drobiazgami.

W naszym współczesnym świecie, w którym zapominamy o wartościach nadrzędnych, bardzo ważna jest edukacja prozdrowotna.

Edukacja prozdrowotna:

Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym

Arthur Schopenhauer

Zdrowy styl życia, czyli świadome zachowania człowieka sprzyjające utrzymaniu i ochronie zdrowia jest wartością niedocenioną, o której częstokroć zapominamy i doceniamy w chwili utraty.

Ważnym etapem w edukacji prozdrowotnej jest zrozumienie, że naszym życiem i zdrowiem należy kierować rozumnie i świadomie, gdyż wiele zależy od naszych codziennych nawyków.

Najważniejsze zasady, jakie powinny nam przyświecać dzień po dniu to zdrowa dieta, aktywność fizyczna oraz umiejętność relaksu i radzenia sobie ze stresem. Dzięki przestrzeganiu tych zasad stan zdrowia się poprawia, rzadziej chorujemy na choroby cywilizacyjne i choroby sezonowe, zwiększa się nasza kondycja i wydolność organizmu, nasz wygląd staje się bardziej satysfakcjonujący a my stajemy się bardziej zrelaksowani i uśmiechnięci. W trakcie obozu wykłady, treningi siłowe, joga, zdrowa kuchnia, wycieczki górskie i krajoznawcze oraz formy relaksu, takie jak basen, spa i masaże przybliżą nam zasady edukacji prozdrowotnej.

Będziemy:

  • poznawać zasady i uczyć się, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej zdrowej i zbilansowanej a jednocześnie smacznej diety, będącej źródłem wspaniałej sylwetki i niezwykłych doznań zmysłowych,
  • uczyć się jak skutecznie schudnąć, zachowując zdrową dietę i jednocześnie będąc aktywnym fizycznie,
  • uczestniczyć w wykładach teoretycznych na temat diety (również odchudzającej), treningu siłowego i kształtowania sylwetki,
  • czerpać radość i satysfakcję z codziennej aktywności fizycznej: w programie treningi siłowe, joga i pokonywanie szlaków górskich,
  • a na koniec czerpać przyjemność z ucieczki od codzienności, zmysłową radość z masaży, basenu i spa, zwiedzać okolice i cieszyć się swoją wzajemną obecnością w kameralnym gronie uczestników obozu oraz wspólnie biesiadować w miłej atmosferze.

Atutami obozu są:

  • całodzienna opieka zespołu wykwalifikowanych trenerów personalnych, wykładowców, kucharzy, masażystów etc.
  • Wypełniony plan dnia, tak by uczestnicy o nic się nie martwiąc, godzina po godzinie znajdowali się w rękach profesjonalistów i pasjonatów zdrowia i aktywności fizycznej, poznawali szczegóły edukacji prozdrowotnej i przyjemnie spędzali czas.